عقیده ایران سوریه تروریسم لاریجانی علی لاریجانی

عقیده: ایران سوریه تروریسم لاریجانی علی لاریجانی مبارزه با تروریسم اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری شوخی بازدیدکنندگان اینترنت به احتمال پخش چندین‌باره «مختارنامه»

با نزدیک شدن به ایام سوگواری محرم، بازدیدکنندگان شبکه‌های اجتماعی انتقاد از دستان خالی رسانه ملی در پخش سریال‌های تازه را با نگاهی اعتراضی همراه کردند، آنها می‌

شوخی بازدیدکنندگان اینترنت به احتمال پخش چندین‌باره «مختارنامه»

شوخی بازدیدکنندگان اینترنت به احتمال پخش چندین باره «مختارنامه»

عبارات مهم : سریال

با نزدیک شدن به ایام سوگواری محرم، بازدیدکنندگان شبکه مجازی انتقاد از دستان خالی رسانه ملی در پخش سریال های تازه را با نگاهی اعتراضی همراه کردند، آنها می گویند اگر امسال هم تلویزیون بخواهد سریال مختارنامه را پخش کند، مختار با لشکریانش به صداوسیما حمله می کند.

این نگاه اعتراضی است به آنچه در سال های اخیر در تلویزیون شاهد آن بوده ایم. به رغم اینكه سریال مختار را می توان یكی از عالی ترین مجموعه های تاریخی ـ مذهبی تولید شده است در صداوسیما دانست، ولی پخش مكرر این سریال در مناسبت های مذهبی و به خصوص ایام محرم و شهادت حضرت سیدالشهدا(ع)، باعث شده است تا این اثر ماندگار نیز دچار فرسودگی شده است و جلای قبلی خود را از دست بدهد.

شوخی بازدیدکنندگان اینترنت به احتمال پخش چندین‌باره «مختارنامه»

دهه اول و دوم از ماه محرم در فرهنگ دینی و آیینی كشورمان دهه های عزاداری بر مصائبی است كه بر امام حسین(ع) و اهل بیت (ع) گذشته هست. در ۱۰ روز اول این ماه كه به روز عاشورای حسینی ختم می شود، هیئات و دسته های عزاداری به راه می افتند و سراسر كشور رنگ و بوی محرم می گیرد.

در روزهای باقی مانده تا شروع ماه محرم، كم كم مردم به طور سنتی خود را آماده برپایی مراسم عزاداری می كنند. چیزی كه ریشه در یك فرهنگ بیش از هزار و ۳۰۰ ساله دارد. با اینكه مردم براساس آموزه های فرهنگی و خودجوش فرهنگ عاشورا را پاس می دارند و جهت غنی تر شدن مراسم های عزاداری هزینه می كنند، در برابر چند سالی است

با نزدیک شدن به ایام سوگواری محرم، بازدیدکنندگان شبکه‌های اجتماعی انتقاد از دستان خالی رسانه ملی در پخش سریال‌های تازه را با نگاهی اعتراضی همراه کردند، آنها می‌

كه نبود آثار نمایشی متناسب با دهه اول ماه محرم، باعث شده است تا تلویزیون به انحای متفاوت دست به دامان سریال «مختارنامه»، ساخته داوود میرباقری شود. مختارنامه هر سال در قالب بازپخش كامل سریال، یا پخش گزیده در قالب مینی سریال یا حتی پخش فیلم سینمایی از شبكه های سراسری تلویزیون مهمان منزل های مردم می شود.

اما حداقل می شود گفت امسال تلویزیون قصد دارد با پخش چند مینی سریال هم كه شده است جای خالی تولید یك اثر ماندگار راجع به فرهنگ عاشورا را تا حدی كم رنگ تر كند. در فاصله چند روز مانده تا شروع ماه محرم، فعلاً پخش سریال های «هاتف» و «عقیق» كه از هر دو به عنوان سریال های محرمی تلویزیون یاد شده، قطعی است.

حتی پخش این دو سریال نیز نمی تواند خلأ ساخت سریالی فاخر راجع به قیام امام حسین(ع) را پر كند. تلویزیون خواسته یا ناخواسته باز هم مجبور است به تاریخ اسلام رجوع كند و در این میان تنها داشته صداوسیما پرداختن به مجموعه مختار است! چیزی كه از نظر بینندگان سیما تلخ است.

شوخی بازدیدکنندگان اینترنت به احتمال پخش چندین‌باره «مختارنامه»

جوان آنلاین

واژه های کلیدی: سریال | فرهنگ | سریالی | عاشورا | عزاداری | صداوسیما | تلویزیون | روز عاشورا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs